Gökhan Çağlar

Sanal Günce

Projeler ve Duyurular


Fikirlerimi paylaştığım dost veya düşman her zihne selam olsun: 

Var olduklarını umduğum çok sevgili okurlarımın, aynı şekilde merak ettiklerini umduğun gelecek veya halihazırda sürmekte olan projelerim hakkında bu sayfa üzerinden mümkün olduğunca bilgilendirmeyi umuyorum.
İyi haber olarak belirtebileceğim üzere şu an için hali hazırda sürmekte olan iki projem bulunmakta ki bunlardan birisi zaten serinin ilk kitabı olan "Kızıl Karanlık" isimli kitabını yayınladığım "Alaca Kıyam Üçlemesi" isimli projem. Kitaplardan yeterli gelir elde edilmesi durumunda rahmetli Berkin Elvan anısına <<çizgi roman>> haline getirilecek ve mümkün olduğunca devam ettirilecek bu seri. Şimdilik sadece diğer iki cildin yeniden yazımı sürmekte. İkinci cilt için deadline tarihi Aralık 2015 . Büyük ihtimal üçüncü ve son kitap da 2016 Noel'inde yayınlanmış olacak.
Bir diğer üzerinde çalıştığım ve bitirmeyi umduğum projem bir şiir kitabı projesi ki deadline olarak belirlediğim tarihi "Ekim 2015". Şimdilik kitabın sadece ismi ve yer alacak üç şiir belirlenmiş durumda. Herhangi bir aksilik ilham tıkanması veya beklenmedik bir ölüm olmaz ise 11 ile 15 arası bir şiir adedi ile siz var olup olmadığını öğrenmek için sabırsızlandığım okurlarıma sunacağım.
 Gelecek ve başlanmamış proje olarak çok orijinal olduğunu düşündüğüm ve sadece sinopsis olarak iki sayfasını yazdığım alternatif bir tarihte geçen kurgu tarihi roman projem kendisi ile ilgilenilmesini beklemekte. Maalesef 2016 Ocak tarihinden önce kendisi üzerinde yoğun bir çalışma çok mümkün görünmemekte. Halihazırda araştırma okuma ansiklopedi karıştırıp, tarihi program ve belgesellerle beyni acıtma süreci sürüyor.

Özet geçilmesini tercih eden dostlarım için kısaca:


-Üzerinde Çalışmakta Olduğum Projelerim;


*Alaca Kıyam Üçlemesi:

  • Kızıl Karanlık (20 nisan 2015 tarihinde dijital olarak yayınlandı. 1000  adet gibi sınırlı bir sayıda da olsa basımı için çalışmalar sürmekte. Matbu olarak Mayıs ayı sonuna yayınlanmış olmasını umuyorum.
  • Hüküm ve İsyan (Tahmini bitiş tarihi: 24 Aralık 2015)
  • Işığı Getiren (Tahmini bitiş tarihi: 24 Aralık 2016)

*Şiir kitabı (İsim belirlendi ama bende saklı, Tahmini bitiş tarihi: Ekim 2015)


-Planlanan Projeler:


*  Alternatif kurgusal bir tarihte geçen roman (Araştırma ve temellendirme süreci sürüyor, Tahmini Proje Başlangıç Tarihi: 2016 Ocak)